05380590080

Brio Sürdürülebilirlik ve Ekoloji


Brio Sürdürülebilirlik ve Yeşil Enerji Projesi

Sürdürülebilirlik Nedir?

Son yıllarda dünyada yaşanan iklimsel ve çevresel değişimlerin nedenleri ve etkileri sürdürülebilirlik kavramını daha ön plana çıkarmış ve sürdürülebilirliğin sağlanması birçok boyutuyla ele alınmaya başlanmıştır. Sürdürülebilirlik en genel tanımıyla gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme imkânlarını tehlikeye sokmadan bugünkü kuşakların ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Brio'nun Sürdürülebilirliğe Yaklaşımı

Şirketimiz Brio Europe dünyadaki bu değişimleri göz önünde bulundurarak sürdürülebilirliği desteklemektedir ve ekonomik boyutta sürdürülebilirliğin yanı sıra sosyal ve çevresel boyutları da dikkate alarak şirket politikalarını bu yönde belirlemektedir. Odak noktası “insan” olan sosyal boyutta her şeyden önce çalışanlarımıza iyi çalışma koşulları ve gelişim fırsatları sunmak, ekolojik boyutta ise çevreye duyarlı üretim yapmak önceliğimizdir.

Sosyal, Ekolojik ve Ekonomik Sürdürülebilirlik

Dünya kaynaklarının ve çevrenin insan faaliyetleri sonucu tükenme sınırına doğru ilerlediği konusunda genel bir görüş birliği bulunmaktadır. Dolayısıyla sürdürülebilirlik aynı zamanda ekoloji ve ekolojik sistemlerin fonksiyonlarını, süreçlerini ve üretkenliğini gelecekte de devam ettirebilme yeteneği olarak da algılanmaktadır. Sürdürülebilirlik kavramı çoğunlukla ekonomik kavramlarla ele alınmıştır. Bu nedenle sürdürülebilirlik kavramı çoğunlukla sürdürülebilir kalkınma ile benzer veya eş anlamlarda kullanılmıştır. Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu’nun yaptığı tanımda sürdürülebilir kalkınma kavramı “bugünün insan ihtiyaçlarını gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerini feda etmeden karşılanabilmesi” olarak ifade edilmiştir. Sürdürülebilirlik sosyal, ekolojik ve ekonomik olmak üzere üç alt başlıkta ele alınabilir. Sosyal açıdan sürdürülebilirlik bugünkü neslin ihtiyaçlarını gelecek nesillerin ihtiyaç karşılama olanaklarına zarar vermeden karşılamak olarak ifade edilebilir. Ekolojik açıdan baktığımızda sürdürülebilirlik ancak doğanın sunduğu kaynakların kendiliğinden yenilenebilmelerine olanak tanıyacak hızda kullanılmasıyla sağlanabileceğini söylenebilir. Çevre ile etkileşimde çevreyi en doğal halinde tutabilecek davranışlar sergilemek ve insan faaliyetleri sonucu zarar gören veya yok olan ekolojik çevreyi geri kazanım faaliyetlerinde bulunmak gerekir. Ekonomik açıdan ise sürdürülebilir kalkınma kavramıyla ele alınarak üretim sürecinde yenilenebilir kaynaklara yönelmek ve üretim faaliyetinin çevreye olan etkilerinden sorumlu olmak, üretim süreçlerini bu etkilere uygun olarak yönetmek olarak tanımlanabilir.

Brio'nun Sürdürülebilirlik Politikası

Kurulduğu günden bu yana otomotiv, inşaat, servis ekipmanları, el aletleri, sarf malzemeler ve özel aletler alanında Avrupa kalitesini Türkiye’ye taşıyan şirketimiz Brio Europe, şimdiki ve gelecek nesillerin daha iyi bir yaşam sürmesi adına ve müşterilerimizin de sürdürülebilirlik hedeflerini gözeterek yeşil enerji ve sürdürülebilirliği destekliyor, üretimimizi bu temeller üzerine oturtmak istiyoruz. Şimdiki ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek dünyanın daha yaşanabilir kılınmasını çevrenin ve insanların yaşam kalitesinin korunması anlayışıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla sürdürülebilir bir kalkınma için artık finansal bakış açısının yanı sıra sosyal ve çevresel boyutları dikkate alıyor ve uzun vadeli yaklaşımların kar amaçlı kısa vadeli yaklaşımların yerini aldığı bir sistem benimsiyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımızı sosyal, ekolojik ve ekonomik boyutlarda ele alıyoruz. Paydaşlarımızın beklenti ve istekleri de bu konudaki yaklaşımımızda büyük rol oynuyor, sürdürülebilirlik alanındaki önemli konularımızı büyük ölçüde onlar belirliyor.

Sürdürülebilirlik, Otomotiv Sektörü, Elektrikli Araçlar ve Brio'nun Konumu

Günümüzde sürekli gelişen teknolojilerle birlikte alternatif yakıtlar ile enerji ihtiyacını sağlayan elektrikli araçların çeşidi ve üretimi artmıştır. Fosil yakıt tüketmediği, egzoz sistemine sahip olmadığı için yeşil enerjiye ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan elektrikli araçlar kullanıcılara konforlu sürüş deneyimi sunarken, mekanik aksamların neden olduğu bakım giderlerini de en aza indirgemesi sebebi ile en büyük tercih sebebidir. Elektrikli araçların gelişmesi ve yaygınlaşması ile elektrikli araç şarj ünitesi ve istasyonları grubunun dünya genelinde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Şirketimiz Brio Europe yeşil enerjiye ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamak için benzinden elektriğe geçişi desteklemekte ve geleceğin dünyasında sektörün yön göstericisi olmak için elinden geleni yapmaktadır. Bu kapsamda elektrikli araç şarj ünitesi ve istasyonları grubu ile elektrikli araç kullanımını kolaylaştırmayı ve hem portatif hem de hızlı şarj üniteleri ile gelecekte ürün stoklarını elektrikli araçlar için çoğaltmayı hedeflemekteyiz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda “Elektrikli Araç Şarj Aleti” ve “Elektrikli Araç Şarj İstasyonu” ürünlerimiz ile hem yeşil enerji ve sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz hem de geleceğin dünyasında sektörün yön göstericisi olmak yolunda ilerliyoruz. Çevre dostu ve nitelikli ürünlerimiz ile dünyadaki değişen koşulları iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Brio Elektrikli Araç Şarj Aleti yüksek uyumluluk ve uzun çalışma ömrüne sahiptir. Yüksek hızlı şarj özelliğine sahiptir aynı zamanda iyi iletkenlik sağlar. Ürünün koruyuculuğu ve dayanıklılığı yüksektir. Brio Elektrikli Şarj İstasyonu duvara monte edilebilir özelliktedir ve tüm elektrikli araç tipleri ile tam uyumludur. Çevre dostu ürünümüzün kurulumu kolaydır, su geçirmez özelliktedir ve eksiksiz bir koruma mekanizmasına sahiptir. LCD ekran ayrıntılı şarj durumunu gösterir ve şarj cihazı stand ile kullanılabilir.Anahtar Kelimeler: sürdürülebilirlik, çevre, yeşil enerji, Brio Europe, elektrikli araç, şarj cihazı

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.