05380590080

Kışa Hazır mısınız?


Kışa Hazır mısınız?

Kışın Aracınızın Performansının Düşmesini Nasıl Önlersiniz?

Kış ayları araçlarımızın çalışmasını etkileyen birbirinden çeşitli sorunlarla birlikte gelir. Bunlardan başlıcaları aşırı soğuk hava nedeniyle donan yakıt ve buna bağlı olarak araçların düzgün marşlayamamasıdır. Dizel araçlarda mazot farklı donma noktaları olan bileşenlerden oluştuğu için belirli bir derecede donma aniden gerçekleşmez bunun yerine bileşenler pul pul kristallenmeye başlar ve bu durumun oluşmaya başladığı noktaya Donma Noktası denir. Brio Dizel Yakıt Antifrizini kullanarak bu peltelenmeyi ve kristalleşmeyi engelleyip ateşleme sisteminizin soğuktan korunmasını ve temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Dizel Yakıt Antifrizi Nedir?

Dizel araçlarda yakıt donma derecesini 10-12 derece düşürerek aşırı soğuk havalarda dizelin donmasını ve kristalleşmesini engelleyen yakıt katkısıdır. Yakıt filtrelerinde, valflerde, enjektörlerde ve yakıt sisteminde yavaş yakıt akışı veya yakıt akışının soğuk kaynaklı engellenmesini ve jelleşmeyi önler. Soğuktan dolayı ilk olarak yakıt deposunun dibinde oluşabilecek kritalleşme tamamen ortadan kaldırır.

Dizel Yakıt Antifrizi Ne İşe Yarar?

  • Dizel yakıtı kışa dayanıklı hale getirir.
  • Soğuk hava koşullarında oluşan pelte kristalleşmelerini engeller ve oluşabilecek kristalleşmenin minumum boyutlarda gerçekleşmesini sağlar.
  • Yakıt sistemindeki enjektörlerde, valflerde ve filtrelerde; jelleşme, yavaş akım ve tıkanma sorunlarının oluşumunu engeller.
  • Soğuk Filtre Donma Noktasını 10-12 derece aşağıya çeker.
  • Yakıt deposunun dibinde yapışkan kristalleşmelerin oluşumunu ve dağılımını engeller.
  • Yakıt sistemini korozyon, aşınma ve oksitlenmeye karşı korur.

Biz kışa Brio ile hazırız. Sizde bizimle hemen iletişime geçin ve kış aylarına özel brio ürünleri ile sizi kışa hazırlayalım!

Dizel Yakıt Antifrizi Nasıl Kullanılır?

Bir şişe Brio Dizel Yakıt Antifriz’ini yakıt almadan önce istop haldeki aracın yakıt deposuna dökünüz. Bir şişe katkı 40 – 60 litre dizel yakıt için yeterlidir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.