05380590080

Brio Sızdırmazlık ve Sabitleyici Ürünleri Nedir? Nasıl Kullanılır?

Brio Sızdırmazlık ve Sabitleyici Ürünleri

Brio sızdırmazlık ve sabitleyici ürünleri vanalar, borular, yangın muslukları, contalar, somun bağlantıları, doğalgaz bağlantıları, içme suyu vanaları, kombi bağlantı cıvataları, kalorifer bağlantı yerleri, kompresör bağlantıları gibi birçok bağlantı noktasında sızıntı ve kaçağın oluşmasını engelleyip birbirine geçmeli iki cıvata parçasının istenilen süreye kadar sabitleyip kilitli kalmasını sağlar. Brio sızdırmazlık ürünlerinin yüksek sıcaklık dayanımı ve basınç dayanımı olduğu için 150-180 dereceye kadar sıcak ortamlarda maksimum performans gösterir ve uygulanan ürünlerin yapısı -50 derecelik soğuk ortam ısısına kadar bozulmadan dayanır. Brio boru ve bağlantı parçası sızdırmazlık ve sabitleyici ürünleri Orta ve Yüksek kuvvet olmak üzere 2 gruba ayrılırken, otomotiv sektörü için özel üretilmiş sıvı conta grubu da 4 farklı renkte ve üç farklı boyutta tedarik edilmektedir.

Brio Sızdırmazlık ve Sabitleyici Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Yüksek Kuvvetli Sabitleyiciler

Brio Yüksek Kuvvetli Cıvata Sabitleyici bir daha sökülmesi istenmeyen cıvata, saplama, somun ve tapa bağlantılarını sabitler ve -55°C ile +150°C arasındaki sıcaklıklara kadar dayanım gösterir. Yapıştırıldıktan sonra damlama ve akma yapmaz. Kolay uygulanabilir ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

Kullanım Alanları: Motor saplamalarında, silindir blok bağlantı saplamalarında, su pompa kaplin bağlantılarında, beyaz eşya sanayinde, otomotiv sektöründe ve motor yapımında, metal ve takım imalatında, elektrik ve elektronik malzeme yapımında kullanılır. Çok sayıda baz, gaz, çözücü, yağ ve yakıta karşı dirençlidir.

Orta Kuvvetli Sabitleyiciler

Brio Orta Kuvvetli Cıvata Sabitleyici sökülebilir, genel amaçlı, -55°C ile +150°C arasındaki sıcaklıklara dayanım gösteren anaerobik bir üründür. Yapıştırıldıktan sonra damlama ve akma yapmaz. Kolay uygulanabilir ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

Kullanım Alanları: Tüm cıvata ve somun boylarında, makine ayar cıvatalarında, hidrolik sistem cıvatalarında, rulman yataklarının cıvatalarında, taşıyıcı konveyör bant cıvatalarında, otomotiv sektöründe ve motor yapımında kullanılır.Çok sayıda alkali çözeltisi, gaz, çözücü, yağ ve yakıta karşı dayanıklıdır.


Rulman Sabitleyiciler

BRİO Rulman Sabitleyici, rulmanların, burç yataklarının ve silindir parçaların şaft üzerinde sabitlenmesinde kullanılan yüksek kuvvetli bir yapıştırıcı üründür. Titreşime dayanıklıdır ve sabitlenen parçaların hareket etmesini engeller.

Kullanım Alanları: Her çeşit rulman ve burç parçasının sabitlenmesinde kullanılabilir.

Sızdırmazlık Ürünleri

BRİO Boru Diş Sızdırmaz, metal dişliler için genel amaçlı sıvı diş sızdırmazlık ürünüdür. Titreşim kaynaklı gevşemelere karşı bağlantıları sabitler. Uygulandığında düşük basınç sızdırmazlığı sağlar ve yakıt, yağ, soğutma sıvıları ve hidrolik sıvılarına dirençlidir. Metal-Metal ve plastik-metal dişli bağlantılar için uygundur. İçme suyu uygulamaları için onayı vardır. Damlamayan formulasyonu ile kirletme yapmaz. Darbelere ve titreşime karşı sızdırmazlık özelliğini korur.

Kullanım Alanları:Metal dişliler için kullanıma uygundur. Her türlü su, yağ, gres ve birçok kimyasalın geçtiği boru dişlileri, basınçlı kaplar, Hava kompresörleri, Hidrolik sistem ve tanklar ve Vibrasyona karşı mukavemet gerektiren yerler.

Sıvı Contalar

Brio Sıvı Conta, yüksek sıcaklığa maruz kalan yüzeylerde contalama, sızdırmazlık, sırlama, yapıştırma gibi işlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş, yüksek mukavemetli, nemle sertleşen, elastik ve nötr bir silikondur. -50°C ile +300°C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır. Kolay uygulanır.

Kullanım Alanları: Otomobillerde, makinalarda, ısıtma sistemlerinde, endüstriyel fırınlarda, bacalarda, yüksek ısıya ve/veya yüksek sıcaklık değişimlerine maruz kalacak contalama uygulamalarında, motorların yağ karterlerinin, supap ve termostat kapaklarının, dişlilerin, su pompalarının ve konteynerlerin dış yüzey yalıtımında yüksek sıcaklığa dayanımın arzu edildiği derzlerde ve çatlaklarda sızdırmazlık ve contalama uygulamalarında kullanılır.

Sızdırmazlık Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Uygulama yapılacak yüzeyin yağ, kir ve nemden arındırıldığına ve temiz olduğundan emin olunuz. Temizlik işleminden sonra ön hazırlık olarak şişeden direkt olarak veya bir fırça yardımı ile uygulayınız.

Detaylı uygulama olarak:
Yapıştırıcıyı boru bağlantı erkek ve dişi parçaların ilk dişlerine 360 derece uygulayın.
Emici bir bez veya mendille ürünün fazlasını dişlerin yönünde silin.
Parçaları birleştirin ve tam kürleşmenin gerçekleştiğinden emin olmak için 24 saat boyunca 22- 24°C’de bekletin.
Demonte etmek için, birleşmiş parçaları ayırırken el aletleri kullanın.
Oda sıcaklığında demontajı mümkün değilse, 250°C’ye ulaşana dek bölgesel ısıtma uygulayıp sıcakken demonte edin. Sonra, kalan kürleşmiş yapıştırıcı varsa mekanik olarak temizleyin ve parçaları aseton benzeri uygun bir çözücüyle temizleyin.

Sabitleyici Ürünleri Nasıl Kullanılır?


Uygulama yapılacak yüzeyin yağ, kir ve nemden arındırıldığına ve temiz olduğundan emin olunuz. Erkek ve dişi parçaları birleştirmeden önce, kesme yağını iyice temizlemek için emici bir bez veya mendil ile temizleyin.
Yapıştırıcıyı erkek ve dişi parçaların ilk 3 dişine 360 derece uygulayın.
Emici bir bez veya mendille ürünün fazlasını dişlerin yönünde silin.
Parçaları birleştirin ve tam kürleşmenin gerçekleştiğinden emin olmak için 24 saat boyunca 22- 24°C’de bekletin.
Demonte etmek için, birleşmiş parçaları ayırırken el aletleri kullanın.
Oda sıcaklığında demontajı mümkün değilse, 150°C’ye ulaşana dek bölgesel ısıtma uygulayıp sıcakken demonte edin. Sonra, kalan kürleşmiş yapıştırıcı varsa mekanik olarak temizleyin ve parçaları aseton gibi uygun bir çözücüyle temizleyin.

Sızdırmazlık Ürünleri Nasıl Sökülür?

Demonte etmek için bağlantı bölgesini ısıtıcı yardımı ile ya da sıcak su ile ısıtınız.
Brio papağan pense ya da benzeri el aletlerini kullanarak sökünüz.
Kalıntıları Aseton benzeri çözücüler ile temizleyiniz.

Contalama Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Uygulama yapılacak yüzeyin yağ, kir ve nemden arındırıldığına ve temiz olduğundan emin olunuz.
Uygulama sıcaklığı: +5°C ile +40°C arasındadır.
Sıvı contayı sadece tek bir yüzeye sürün ve en geç 7 dakika sonra birleştirin.
Serin ve kuru yerlerde depolayınız.Genel Uyarılar


Uygulamadan önce eldiven kullanınız. Gözle ve deriyle temasından sakınınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. Buharını solumayınız. Uygulama yüzeyi temiz, kuru, tozsuz ve yağsız olmalıdır. Dondan, direkt güneş ışığından ve 50°C üzerindeki sıcaklıklardan koruyunuz. Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayınız

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.