05380590080

Brio Katkıların Faydalarını, Kullanım Amaçlarını ve Özelliklerini Yedek Parça Dergisine Anlattı

Yedek Parça Dergisi Brio YazısıYedek Parça Dergisi ile Biro katkıların faydalarını, kullanım amaçlarını ve özelliklerini ele aldı. Alman kalitesi ile Avrupa'da son teknoloji tesislerde üretilen Brio katkıları, kış aylarının vazgeçilmezi haline geliyor. Gerek yakıt performansı gerek yağ kalitesini arttırabilmek için kullanılan katkıların işleveselliği bir çok faktöre karşı değişiklik gösterebiliyor. Brio Araç katkılarıyla ilgili dergi yazısını ve bilgilendirme metinlerini okumak için online dergi sayfasına gidebilirsiniz ya da aşağıda içerik yazısını okuyabilirsiniz.

Araç Katkısı Nedir?

Katkı TDK sözlüğünde ilk anlam olarak “yardım” anlamına gelirken ikinci anlam olarak, “bir şeye katılan başka bir madde” ifadeleri yer almaktadır. Araç katkıları ise bu anlamlarla doğru orantılı olarak, seçilmiş olan araç katkısının niteliğine göre aracın belli başlı sistemlerinin çalışması için harcanan yakıt, yağ, soğutucu sıvısı gibi temel maddelere eklenerek aracın işler aksamının çalışmasına yardım etmektedir. Biz Brio olarak araç katkılarını eklendikleri ve fayda ettikleri bölgeye göre 4 ana başlığa ayırıyoruz, bunlar sırasıyla yakıt katkıları, yağ katkıları, soğutucu katkıları ve şanzıman yağ katkılarıdır.

Yakıt Katkısı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yakıt katkısı kullanacağınız çeşide göre aracınızın benzin ya da dizel yakıtına eklediğiniz ve araç yakıt sisteminin çalışmasına fayda sağlamak için tercih edilen katkı çeşitleridir. Brio çeşitli amaçlar ve yakıt sistemleri için 5 çeşit yüksek kalite yakıt katkısı temin etmektedir.

Yakıt Katkısı seçimi dizel ya da benzinli araçlara göre ayrı ayrı yapılmalıdır. Bunun sebebi, dizel yakıt sistemi ile benzin yakıt sisteminin birbirlerinden farklı olmasıdır. Yakıt seçiminden sonra kişisel tercihlerimize göre ya da mevsimsel olarak bir katkı tercihi yapılabilir. Örneğin kış aylarında Dizel Yakıt Antifriz katkısı tercih edilebilir. Genel bakımdan sonra ise Dizel araçlar için Dizel Enjektör Temizleyici ve Benzinli araçlar için ise Benzin Enjektör temizleyici tercih edilebilir. LPG araçlar için özel olarak üretilmiş yakıt katkısı da mevcuttur, bu katkı ise LPG’li araçlar için tercih edilebilir. Daha özel bir katkı türü olan DPF Katkısı dizel araç sahiplerinin egzoz sistemi ve Dizel Partikül Filtresini özel olarak korunması için tercih edilebilir.

Yakıt Katkısı Çeşitleri

Dizel Enjektör Temizleyici: Dizel enjektör temizliği, yakıttaki setan sayısının arttırılması, yakıt ateşleme sisteminde oluşabilecek korozyon ve yıpranmaların önüne geçmek, motor çalışma sesinin azaltılması ve zararlı egzoz gaz emülsiyonun belirli bir oranda düşürebilmek için tercih edilir.

Benzin Enjektör Temizleyici: Benzin enjektör, karbüratör ve tüm benzin yakıt sisteminin temizliği ve en optimal şartlarda muhafaza edilmesine fayda sağlar. Valf yapışıklığını giderir, benzin tüketimini azaltır ve korozyon oluşumunu engeller. Tabiki bu katkıda zararlı gaz emülsiyonunu azaltmada fayda sağlar. Yakıt performansını arttırarak aracınızda belirgin bir performans artışı sağlar.

Lpg Katkısı: LPG ‘li araçlarda valf ve valf yataklarındaki yıparanmaların azalmasına fayda sağlayarak kompresyon kaybını önler ve valf yapışkanlığını ortadan kaldırır. Yakıt kazanı ve yakıt sistemini zararlı birikintilerden arındırarak yakıt sistemini uzun bir süre korur. En önemli özelliklerinden biri de marşın sorunsuz çalışmasına yardımcı olmaktır.

Dizel Yakıt Antifriz: Dizel araçlarda yakıt donma derecesini 10-12 derece düşürerek aşırı soğuk havalarda dizelin donmasını ve kristalleşmesini engeller. Yakıt filtrelerinde, valflerde, enjektörlerde ve yakıt sisteminde yavaş yakıt akışı veya yakıt akışının soğuk kaynaklı engellenmesini ve jelleşmeyi önler. Soğuktan dolayı ilk olarak yakıt deposunun dibinde oluşabilecek kritalleşme tamamen ortadan kalkar.

DPF Temizleme Katkısı: Dizel araçlarda bulunan dizel partikül filtresinin temizlenmesine fayda sağlayan bu katkı filtrede birikmiş kalıntı sebebiyle yükselen ateşleme sıcaklığının düşürülmesini sağlar. Bu sistemin temizlenmesini sağlayarak EGR, Turbo kompresör ve vanaların kalıntıdan arındırılmasını sağlar. Temiz bir egzoz sistemi temiz bir karbon emülsiyonu demektir.

Brio Yakıt Katkıları Nasıl Kullanılır?

Bir şişe Brio Yakıt Katkısı’nı yakıt almadan önce istop haldeki aracınızın yakıt deposuna dökünüz. Sonrasında yakıt alınız. Bir şişe Brio katkı 40 – 60 litre yakıt için yeterlidir.

Yağ Katkısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Araçların motor sistemlerinin kusursuz bir şekilde çalışabilmesi için motor yağı araçlarda yakıt kadar önemli bir yere sahiptir. Motor yağı olmadan hiç bir araç sorunsuz bir şekilde çalışmaz çünkü motor yağı, motor içersindeki pistonların, valflerin ve işler aksamın çalışabilmesi için gerekli zemini hazırlayarak, yüksek hızda çalışan bu sistemin yağlanmasını ve sürtünmeyi azaltması gerekir. Brio katkıları Avrupa’da ki özel fabrikalarda tüm bu gereklilikler göz önünde bulundurularak mühendislerin geliştirmiş olduğu özel formüllere göre üretilmektedir. Avrupa tekniği ve Brio kalitesinin mükemmel bir ürünü olan bu katkıları araçlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Yağ Katkısı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Araçlarda marş, motoru en çok yıpratan durumlardan biridir. Araç yeni çalışmaya başladığında durmuş olan tüm sistem ilk defa devreye girer ve araç yağ durumunun iyi olması çalışma esnasında oluşabilecek olası parça aşınmalarını ve korozyonun engellenebilmesi için büyük önem arz etmektedir. Yağ katkıları da yakıt katkıları gibi özelliklerine göre çeşitlenmektedir. Örneğin, Motor içinde oluşmuş olan kurum ve karbon kalıntılarının temizlenmesi için Motor İç Temizleyici tavsiye edilir. Motor yağının kalitesini ve ömrünü uzatabilmek ve motor yıpranma katsayısını düşürebilmek için Bor Katkısı ve Motor Yağ Katkısı MoS2 kullanılır. Motorda mühürlenmiş ve contalanmış bölgelerden oluşabilecek muhtemel sızıntıların önlenmesi için Motor Yağ Sızıntı Önleyici kullanılır. Start-stop sistemine sahip araçlarda, çok fazla istop ve marşlama yapıldığı için bunun için özel formüle edilmiş Start-Stop katkısı kullanılır ve son olarak yağ yakan motorlarda yağ yakımını azaltmak ve mavi duman emilsiyonunu düşürebilmek için Yağ Duman Kesici kullanılması önerilir.

Bor Katkısı: Anti oxidan ve sürtünme düşürücü ester bor yapısı tüm standart motor yağları ile mükemmel bir uyum içersinde çalışır. Yüksek basınç ve sıcaklık altında motor sisteminde koruyucu bir katman oluşturarak motor parçalarının sıcaklık ve aşınmaya bağlı olarak yıpranmayı minumum’a indirir.

Motor İç Temizleyici: Yağ temelli olan bu ürün motor iç kısmını yapışkan, kir, pas ve kalıntı gibi kurumlardan tamamen temizler. Karbon kalıntısı, yakıt kalıntısı, su gibi likidlerin motordan atılmasında önemli rol oynar. Bu sayede karbon emilsiyonunu azaltır ve yakıt tüketimini düşürerek yağın optimal düzeyde işlevini yerine getirmesini sağlar.

Motor Yağ Katkısı MoS2: Molibden Sülfür’lü yapısı ile motor içersinde çalışır aksamda koruyucu bir tabaka oluşturarak aşınma ve zedelenmeyi engeller. Motor gücünün optimal bir şekilde kullanılmasını sağlar. MoS2 parçackları soğuk marş ve acil durumlarda da motorun korunmasını sağlamaya devam eder. Uzun süren motor performansı ve koruma sağlayarak aracınızı güvenle ve keyifle kullanmanıza olanak tanır.

Motor Yağ Sızıntı Önleyici: Motorda oluşması muhtemel yağ sızıntılarını önleyip daha büyük bir hasar oluşmasını engeller. Sızıntı deliklerinin kapatılmasına yardımcı olarak motorun eski gücüne kavuşmasına olanak sağlar. Motor yağının viskozitesini iyileştiren formülü mavi egzost gazı salınımını düşürür. İçersinde hiç bir şekilde zararlı solvent yoktur.

Yağ Duman Kesici: Yağ yakımına karşı egzost duman salınımını kesmek için tasarlanmış özel bir üründür. İçersinde kimyasal polimerler, viskozite yükselticiler, anti oxidanlar, korozyon engelleyiciler ve seyreltici maddelerden oluşan yoğun bir karışım bulunmaktadır. Egzos dumanını azaltır ve yağ tüketimini düşürerek motor ömrünün uzamasına katkı sağlar.

Start Stop Motor Yağ Katkısı: Sık sık çalışıp kapanan motorlarda yağlanmayı artırır. Koruyucu ve yapışkan MoS2 filmi sayesinde motor soğuk halde çalıştırıldığında doğrudan koruma sağlar. Sürtünme direncini en aza indirir, korozyona karşı korur, yağda tortulaşmayı önler, yağ kanallarının tıkanmasını engeller. Aynı zamanda agresif yanma asitlerini nötralize eder ve kullanılmış motor yağı etki maddelerinin yenilenmesini sağlar.

Brio Yağ Katkıları Nasıl Kullanılır?

Yağ Katkıları kullanım amaçlarına göre kullanım şekilleri değişiklik göstermektedir. Her bir yağın doğru kullanımı için www.brioeurope.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.