05380590080
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
 • Akü%20Takviye%20Cihazı%2012X24V%205000A
Akü Takviye Cihazı 12X24V 5000A
Ürün Kodu : 0901-B12X24V5000         Yorumlar (0)        Yorum Ekle

Akü Takviye Cihazı Nedir?

Araçlarımızın elektrik aksamını ve temel fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için elektriğe ihtiyacı vardır. Bu elektriği tüm araca dağıtmaktan sorumlu olan parçaya Akü denir. Aküler kullanıldıkça kendilerini şarj etme özelliğine sahiptir ancak kullanılmayan akülerin içlerindeki elektrik akımı bir süre sonra boşalır ve en temel ve basit fonksiyonu olan bujiyi ateşlemez duruma gelebilir. Bunun sebeplerinden biri Akünün eski olması ve ölmüş olması da olabilir, ancak bir akü ölmediği sürece ne kadar eski olursa olsun Brio Akü Takviye cihazları eski veya elektriği bitmiş olan akülere anlık yüksek voltaj vererek aracı çalıştırabilecek konuma getirir. Çalışan araç bir süre kullanıldıktan sonra aküyü kendiliğinden dolduracağı için Akü tekrar elektrik yüklenmiş olur. Tekrar tekrar canlandırılan eski aküler aracı çalıştırmaya yetse bile zaman içerisinde eskimiş parçaları yüzünden yeterli elektrik üretemez ve yeni akü ile değiştirilmesi gerekir. Brio Akü Takviye cihazları siz yeni akü alana kadar kusursuz bir şekilde eski akülerinizin de sizi idare etmesini sağlar veya akü yüzünden yolda kaldığınızda aküyü çalıştırarak sizi en yakın tamir istasyonuna güvenle ulaştırır.

Brio Akü Takviye Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Brio Avrupa kalitesi ile tanınmaktadır ve araç servislerinin en önemli parçalarından biri olan Akü Takviye Cihazlarını da Avrupa'da yüksek teknoloji fabrikalarında modern iş ortaklarına ürettirmektedir. Brio'da araç boyut ve akü kapasitesine göre binek araçtan ağır vasıtaya kadar tüm araçların akü takviye ihtiyaçlarını karşılayabilecek 3 ayrı modeli bulunmaktadır. Bu modeller küçük, orta ve büyük olarak 2500Amper, 5000/2500Amper ve 3200/6400 Amper olarak ayrılmaktadır. Binek araçlar için 2500Amper modeli yeterli olurken, ticari araçlar için 5000/2500Amper modeli önerilmekte ve ağır vasıta araçlar için ise 3200/6400Amper modeli tavsiye edilmektedir.

Akü Takviye Cihazı 12x24V 5000A Özellikleri

2x 22 Ah - 5000/2500 maksimum amper ile 12/24 V profesyonel marş takviye cihazıdır. Akülere ilave güç sağlar. Dijital voltmetre, 12 V - 3.8 Ah premium akıllı şarj cihazı, 50 mm 2 saf bakır kablo ve büyük endüstriyel saf pirinç kelepçe gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca ters kutup alarmı, 12/24 V anahtar ve dahili güvenlik sigortalı yeni kelepçe gibi güvenlik özelliklerine sahiptir.

Aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir:

 • Voltaj: 12-24V
 • Takviye oranı: 5000/2500 P.LE
 • Dahili akü: 2x 22 Ah
 • Kranklanma oranı: 1700/850 A
 • Şarj yenileme: 230 V
 • Şarj kapasitesi: 12V 4Ah
 • Şarj voltajı maks.: 14.9V / 25.2V
 • Akü ömrü (devir): 400
 • Akü sayısı: 2
 • Ani gerilim atağı koruması: √
 • Sızdırmaz akü: √
 • ABS darbeye dayanıklı kasalar: √
 • Otomatik şarj cihazı: √
 • Ateşleyici soket kablosu: √
 • Sigorta: √
 • Tamamen izole edilmiş kelepçeler: √
 • Kablo çapı: 50 mm²
 • Kabloların uzunluğu: 165 cm
 • Boyutlar (U x g x s): 32.5 x 19.5 x 43.5
 • Ağırlık (kg): 17


Akü Takviye Cihazları Nasıl Kullanılır?

Aracınızda kullanmadan önce önce daima güvenlik ekipmanı kullanın. Alanın iyi havalandırıldığından ve terminallerin temiz olduğundan emin olun. Ayrıca, kullanmaya başlamadan önce ünitenizin tamamen şarj olduğundan emin olun. 12 / 24V üniteniz varsa, voltaj seçme anahtarının “KAPALI” olduğundan veya kırmızı voltaj konektör fişinin fişinin çekilmiş olduğundan emin olun. ON OFF anahtarlı bir 12V [veya 24V] üniteniz varsa, KAPALI olduğundan emin olun. Lütfen ayrıca kabloların aracın motorunun hareketli parçalarına temas etmediğinden emin olun. Çerçeveye bağlı olmayan akü terminali önce bağlanmalıdır. Diğer terminal, aküye ve yakıt hattından uzakta olan çerçeveye bağlanmalıdır. Başladıktan sonra, önce çerçeve bağlantısını, sonra da bataryayı aynı sırayla çıkarın. Lütfen çalışmadan önce aracınızın klimasını, radyoyusunu ve ışıklarını KAPATIN.

A. BATARYALI AKÜ TAKVİYE NASIL YAPILIR?


1. Pozitif (kırmızı) kıskacı pozitif terminale bağlayın.
2. Negatif (siyah) kıskacı aracın çerçevesine [toprak] bağlayın.
3. 12 / 24V üniteniz varsa, voltaj seçme anahtarıyla veya gerilim konektör fişi 12 V veya 24 V ile voltajı seçin. Eğer bir 12V veya 24V üniteniz varsa AÇMA / KAPAMA düğmesi, AÇIN.
4. Sonra motorunuzu çalıştırın ve aküden ve Start Booster’dan uzak durun. İşlem sırasında Motor bölmesinin içine hiç bir şey düşmediğinden emin olun.
5. Başladıktan sonra önce siyah (negatif) kıskacı çıkarın, sonra voltaj seçme anahtarı KAPALI; veya 12 / 24V ünitesi voltaj konnektör fişini prizden çekin.
6. Sonra kırmızı [pozitif] kelepçeyi ayırın.
7. Her iki kelepçeyi de hemen kendi yuvalarına yerleştirin.
8. Jump Starter’ı verilen otomatik şarj cihazıyla şarj edin.

Önemli: Araç 10 saniye içinde çalışmaya başlamazsa, bir sonraki denemeden önce Akü Takviye Cihazını 3 dakika soğumaya bırakın. Hala çalışmıyorsa, araç aküsünü veya motoru kontrol ettirin. Araç aküsü de arızalı olabilir ve akü takviye cihazından akımı kabul etmeyi reddedebilir.

Akü Takviye Cihazı ayrıca bir güç kaynağı olarak da kullanılabilir. Örneğin, Takviye soketine bağlayabileceğiniz 12V 0BD Bellek Tasarrufu kablosu veya 12V LED ışıkları kullanabilir¬siniz. Lütfen Akü Takviye Cihazını kullandıktan sonar daima şarj edin.

B. BATARYASIZ AKÜ TAKVİYE NASIL YAPILIR?

1. Ünitenin tamamen şarj olduğundan ve KAPALI olduğundan (veya 12/24V üniteleri için voltaj seçicinin bağlantısının kesilmiş olduğundan) emin olun.
2. Pozitif (kırmızı) kıskacı pozitif terminale bağlayın.
3. Negatif (siyah) kıskacı aracın iskeletine (topraklamaya) bağlayın.
4. 12 / 24V üniteniz varsa, voltaj seçme anahtarıyla veya voltaj konektör fişiyle 12V veya 24V voltajı seçin. AÇMA / KAPAMA düğmesine sahip bir 12V veya 24V üniteniz varsa, AÇIN.
5. Ardından motorunuzu çalıştırın ve takiviye yapılırken aküden ve Akü Takviye cihazından uzak durun. Motor bölmesinin içine hiç bir parçanın düşmediğinden emin olun.
6. Kelepçeleri çıkarmadan önce, alternatörün cihazınızı şarj etmesi için ünitenizi motor / alternatörde maksimum 10-15 saniye bırakabilirsiniz.
7. Başladıktan sonra önce negatif kelepçeyi çıkarın, ardından voltaj seçme şalterini KAPALI konuma getirin veya voltaj konnektör fişini 12 / 24V üniteden çıkarın. Ardından kırmızı (pozitif) kelepçeyi ayırın ve düzgün bir şekilde cihazı depolayınız. Not: Akü takviyenizin hızlı bir şekilde boşalması normaldir. Ayrıca bir bataryaya bağlarsanız çok hızlı bir şekilde şarj olur

Akü Takviye Cihazları’nın Bakımı Nasıl Yapılır?

Brio Akü Takviye Cihazları’nın hiçbiri özel bir bakım istemez. Dikkat edilmesi gereken en önemli madde, Akü Takviye Cihazınız’ın her zaman tama¬men dolu olduğundan emin olmanızdır. Ünitenizi boş ya da yarım dolu bırakmak garanti kapsamına girmez ve cihazınıza zarar verebilir. Lütfen şarj etmek için sadece birlikte verilen şarj cihazını kullanın. Üniteyi kendiniz açmaya çalışmayın. Ürün arızalandığında yetkili acenteye ulaşın. Ünitenizi temiz tutmak ve oda sıcaklığında saklamanız önemle tavsiye edil¬ir. Aşırı sıcaklık pillere zarar verir. Uzun süre kullanılmadığında, ünitenizin en az ayda bir kez tam olarak şarj edildiğinden emin olun.

Akü Takviye Cihazlarıyla İlgili Sık Sorulan Sorular


S. Akü Takviye Cihazımın kelepçelerinde güç yok.
C. Lütfen Açma / Kapama düğmesini, 12 / 24V konektörü veya Güvenlik Sigortasının yanmadığını kontrol edin. Konektör düzgün bağlanmamış da olabilir.
S. Takviye Cihazım şarj Kabul etmiyor.
C. Lütfen şarj cihazının içindeki sigortayı veya şarj cihazının ucunu kontrol edin. Lütfen şarj cihazının ucundaki voltaj çıkışını bir voltmetre ile kontrol ederek çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
S. Bir batarya, şarj cihazı veya kelepçe değiştirilebilir mi?
C. Evet, bu takviye cihazı üzerindeki herhangi bir şey tamir edilebilir veya değiştirilebilir.
S. Bir Akü Takviye Cihazı artarda kaç aküyü takviye eder?
C. Brio akü takviye cihazları artarda birçok aküyü takviye edebilir ancak bunun için bir sayı vermek yanlış olacaktır. Bu sayı aşağıdaki faktörlerden doğrudan etkilenir:
a)Sıcaklık
b)Akü Takviye Cihazının Şarj durumu (her zaman tam şarj olması gerekir).
c) Kablo uzunluğu. d)Araç motor büyüklüğü.
e) Araç yakıt sistemi benzin ya da dizel.
f)Aracın mekanik kondisyonu.
g)Araç akü şarj durumu.
S. Akü Takviye Cihazı kullanılmadığı durumlarda her zaman şarjda mı olmalı?
C. Akü takviye cihazlarının içerisinde araç akülerinde olduğu gibi kurşun asit bataryalar vardır ve araçlar gibi kullanılmadıkları zaman boşalırlar. Bu yüzden akü takviye cihazı her kullanımdan sonra şarja takılmalıdır. Lütfen kullanmadığınız durumlarda Akü Takviye Cihazlarınızı şarja takınız.
S. Akü takviye cihazını şarj ederken altına sünger koymalı mıyım?
C. Hayır akü takviye cihazınızın altında şarj olurken sünger olmasına gerek yoktur.
S. 12/24 V Akü Takviye cihazını şarj ederken anahtar hangi konumda olmalıdır?
C. Akü takviye cihazlarımız 12v şarj cihazları ile teslim edilmektedir. Bu yüzden akü takviye cihazlarını şarj edereken voltaj anahtarını 12V konumuna getirmeniz gerekmektedir. OFF konumda şarj etmeye çalışırsanız Akü Takviye Cihazı şarj kabul etmez.

Güvenlik Önlemleri


-Her zaman güvenlik ekipmanları kullanınınız: Gözlük, eldiven, kulaklık ve uygun kıyafet.
-Sadece üretici tarafından onaylanan aksesuarları veya ekleri kullanın.
-Cihazı kullanırken bu el kitabını daima yanınızda bulundurun.
-Bu cihazın değiştirilmesi veya üzerinde değişiklik yapılması yasaktır.
-Tamir ve servis sadece resmi olarak yetkili bir merkez tarafından yapılabilir.
-Sadece verilen otomatik veya akıllı şarj cihazını kullanın.
-Hasarlı şarj cihazları veya cihazlar derhal sabitlenmeli veya değiştirilmelidir.
-Bu cihazı her zaman iyi havalandırılan bir alanda kullanın. Asla potansiyel olarak patlayıcı alanlarda veya yanıcı maddelerin yakınında kullanmayın.
-Start Booster’ınızı asla boşalmış halde bırakmayın. Her zaman tam olarak şarj olduğundan emin olun, aksi takdirde garantiyi geçersiz kılabilir.
-Kısa devrelerden kaçının ve kelepçelerin asla birbirine veya aynı anda herhangi bir metal parçaya temas etmesine izin vermeyin.
-Asla suya batırmayın, yakmayın veya evsel atıklarla birlikte atmayın.
-Yangın söndürücü veya gözleri durulamak için su gibi güvenlik ekipmanları daima yakınlarda olmalıdır. Ayrıca, acil durum halinde başkasının size yardım edebileceğinden emin olun.
-Bataryaların yanında sigara içmeyin, çakmak kullanmayın veya kibrit kullanmayın. Kıvılcım oluşturabileceğinden, bu cihazı kullanırken vinil elbise giymeyin.
-Motor ve akülerin yakınında çalışırken kişisel metal eşyalarınızı çıkarın.
-Takviyeye başlamadan önce daima aracın kullanım kılavuzunu okuyun.
-Bu cihaz ev aletlerinde bulunabilecek lityum veya kuru piller için değil, yalnızca kurşun asit bataryaları başlatmak içindir. Kurşun hamilelik için tehlikeli olabilir.
-Bu cihaz, fiziksel veya zihinsel yetenekleri azalmış kişiler (çocuklar dahil) veya tecrübesi olmayan veya ilgili alanda eğitim görmemiş kişilerce kullanılmaz.
-Cihazla oynamadıklarından emin olmak için lütfen çocukların erişiminden uzak tutun.
-Kullanılmadığı zaman bu cihazı daima KAPALI (veya bağlı değil) konumunda tutun.
-Bu cihaz düşürülmüş, hasar görmüş veya sızıntı yapıyorsa, lütfen derhal yetkili bir acente tarafından kontrol edilmesini sağlayın.
-Her kullanımdan sonra kelepçeleri cihaza her zaman doğru şekilde takın.
-Akü asidi ve gazlar tehlikeli olabilir, bu kimyasallarara/ı kesinlikle dokunmayın veya solumayın.
-Motor bölmelerinin içinde çalışırken dikkatli olun. Hareketli parçalar yaralanmalara neden olabilir.
-Donmuş (çok soğuk) bir pile asla uygulama yapmayın veya şarj etmeyin. Çok tehlikeli olabilir.
-Takviyeye başlamadan önce daima aracın aküsünün voltajını kontrol edin.
-Lütfen bu cihazı, pilini ve ambalajını uygun şekilde geri dönüştürün.
-Cihazı her zaman oda sıcaklığında (15-25°C) saklayın. Yağmurda, soğuk veya ılık sıcaklıklarda asla uzun süre bırakmayın.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Taksit seçenekleri için Üye Girişi Yapmalısınız.
BENZER ÜRÜNLER
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Takviye Cihazı 12X24V 6400A-Tekerlekli
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Takviye Cihazı 12V 2500A
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Şarj Cihazı 12X24V 7A
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Takviye Cihazı 12V 2200A Mini X12
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Şarj Cihazı 12V-24V 15A
Ücretsiz Kargo
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Akü Şarj Cihazı 12V 5A
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.